Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Jednym z najpopularniejszych rodzajów reklamowych słodkości jest czekolada. Produkt ten dostępny jest w wielu różnych wersjach: mlecznej, deserowej, gorzkiej oraz białej. Posiadać może on rozmaite nadzienie: karmelowe, czekoladowe czy kawowe i być wzbogacony o dodatki takie, jak orzechy lub kandyzowane owoce. Czekolady mogą być pakowane w prostokątne lub kwadratowe tabliczki albo sprzedawane pojedynczo, w formie czekoladek. Każdego roku pobijane są różnego rodzaju czekoladowe rekordy Guinessa, które zachwycają wszystkich miłośników słodkości. Poniżej zestawienie najciekawszych z nich.Największe czekoladowe słodycze reklamowe to stworzona w 2011 roku tabliczka, której bok miał 4 metry. Jej waga wynosiła 6 ton. Zawierała ona aż 29 000 000 kalorii. Jeśli chodzi natomiast o największą rzeźbę wykonaną z czekolady, rekord ten pobity został w 2012. Miała ona formę repliki starożytnej świątyni Majów. Piramida ważyła 8 ton i 273 kilogramy. Była ona cięższa od swojej poprzedniczki o 3 tony i 403 kilogramy. Najdłuższa czekoladowa rzeźba powstała z kolei w Brukseli w 2012 roku. Miała ona kształt pociągu długiego na 35 metrów. Do jej wykonania posłużono się czekoladą Belcolade.

Kolejny ciekawy rekord związany z produktami, jakimi są czekoladowe słodycze reklamowe to najdroższy deser świata, który przyrządzony został w 2007 roku. Jego cena wynosiła ponad 25 000 dolarów. W skład deseru wchodziło 28 mieszanek najdroższego kakao i 5 gramów jadalnego, 23-karatowego złota. Podawany był on w kieliszku wyłożonym jadalnym złotem, którego podstawę stanowiła 18-karatowa, złota bransoletka z 1 karatem białych diamentów. Deser zjadało się przy pomocy diamentowo – złotej łyżeczki.

Największe Słodycze reklamowe pod postacią trufli ważyły z kolei 1074 kilogramy i zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych w dużej formie o kształcie kopuły. Największy kubek gorącej czekolady przyrządzono z kolei w Meksyku i miał on pojemność 2400 litrów. Do jego przygotowania zużyto 2400 tabliczek czekolady. Przysmak przyrządzany był 20 rondlach, w których umieszczono wodę oraz mleko.